pn-pt 8:00-16:00

Folie i worki ekologiczne

trwałe i wszechstronne produkty
z regranulatu LDPE

Czym są
folie ekologiczne?

Folie ekologiczne to takie folie, których sposób produkcji przyczynia się do ochrony środowiska i ograniczonych zasobów naturalnych. Wykonywane są z materiałów pochodzących z recyklingu czyli takich, które zostały już wcześniej użyte, a następnie przetworzone w celu ich ponownego wykorzystania. Oznacza to, że nie trzeba ich produkować od podstaw, co pozwala oszczędzać energię i pierwotne materiały oraz redukować tym samym emitowaną ilość gazów cieplarnianych.

Czym są folie ekologiczne?
Co to jest regranulat?

Co to jest regranulat?

Regranulat to specjalny typ granulatu powstałego z przetworzonych odpadów z tworzyw sztucznych. Najogólniej mówiąc, to nic innego jak rozdrobnione i przetopione do formy małych granulek lub nitek odpady plastikowe pochodzące z recyklingu. W następnym kroku taki regranulat wykorzystywany jest do produkcji kolejnych wyrobów, o szerokim zakresie zastosowań - od opakowań i folii, aż po budownictwo - a następnie po swoim okresie eksploatacji poddawany ponownemu recyklingowi.

KIM JESTEŚMY I CO ROBIMY?

FOLMI to producent worków i opakowań foliowych z nadrukiem. Specjalizujemy się w produkcji opakowań z folii LDPE z wysokiej jakości regranulatu lub materiałów pierwotnych.
Produkujemy wysokiej jakości, trwałe worki foliowe, rękawy, półrękawy i taśmy foliowe.

Z biegiem lat, odpowiadając na potrzeby naszych Klientów, sukcesywnie poszerzamy gamę dostępnych u nas produktów i doskonalimy nasz proces produkcyjny. Obecnie oferujemy szereg nowoczesnych materiałów i rozwiązań opakowaniowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb, których świadectwem jakości jest szerokie grono stałych odbiorców. Naszym celem jest oferowanie kompleksowej obsługi, aby Klienci zawsze otrzymali taki rodzaj opakowania, jakiego dokładnie potrzebują.

KIM JESTEŚMY I CO ROBIMY?

Cykl życia opakowań
z regranulatu

Cykl życia opakowań z regranulatu

Dla kogo są produkty Folmi

Nasze produkty przeznaczone są dla przedsiębiorców z różnych branż, w tym producentów, hurtowni i sklepów, dla branży budowlanej i ogrodniczej, jak i sektora FMCG. Produkujemy torby standardowe oraz te nietypowe na indywidualne zamówienie, personalizowane zgodnie z potrzebami Klienta. Dysponujemy szeroką gamą kolorów, kształtów i rozmiarów produktów, oferując różne parametry i rodzaje wykończeń, takie jak zgrzewy, perforacje i nadruki. Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb!

Folmi - plastik

Produkty z regranulatu
w ofercie FOLMI

Produkt z regranulatu

Worki do odciągu

Zobacz produkty
Produkt z regranulatu

Worki na opał

Zobacz produkty
Produkt z regranulatu

Rękawy foliowe

Zobacz produkty
Produkt z regranulatu

Arkusze foliowe

Zobacz produkty
Produkt z regranulatu

Worki na pellet

Zobacz produkty
Produkt z regranulatu

Worki z atestem

Zobacz produkty
Produkt z regranulatu

Worki z nadrukiem

Zobacz produkty
Produkt z regranulatu

Worki dla automotive

Zobacz produkty

Opakowania foliowe i folie o niestandardowych wymiarach

Oferujemy Państwu opakowania foliowe i folie o niestandardowych wymiarach, wykonywane na indywidualne zamówienie. Nasze opakowania znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach takich jak:

  • przemysł samochodowy
  • przemysł spożywczy
  • rolnictwo
  • przemysł meblarski
  • przemysł odzieżowy
  • ochrona zdrowia
  • przetwórstwo tworzyw sztucznych
  • przemysł odlewniczy

Jak i wiele innych branż.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami i dowiedz się co możemy zrobić dla Ciebie.

Formularz kontaktowy:

Jakie korzyści
daje recykling folii

oraz korzystanie z produktów z recyklingu?

FAQ

Regranulat LDPE to produkt wytworzony w procesie recyklingu wyrobów z polietylenu. Może występować pod postacią nitek lub granulek o różnych kształtach i kolorach.
Regranulat powstaje w procesie przetwarzania sztucznych tworzyw. Odpady z recyklingu są oczyszczane, suszone i mielone. Tak przygotowane tworzywo zostaje umieszczone w ekstruderze i przetworzone na regranulat w formie nitek lub granulek.
Z regranulatu LDPE powstawać mogą m.in. worki na ekogroszek, na opony, taśmy foliowe, rękawy i półrękawy, siatki na zakupy, pojemniki, a nawet kanistry, beczki czy rury.
Właściwości regranulatu zależy od materiału bazowego, z jakiego został wykonany. Warto zaznaczyć, że recykling nie oznacza, że tworzywo traci na funkcjonalności. Regranulat LDPE jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki środowiskowe, a także ekologiczny, trwały, lekki, łatwy w przechowywaniu i transporcie.
Worki z regranulatu LDPE na zamówienie możemy zabarwić na dowolny, wybrany przez Klienta kolor.
Na zamówienie Klienta na workach wykonujemy nadruki jednokolorowe metodą sitodruku oraz wielokolorowe (do 6 kolorów) w technologii druku fleksograficznego. Możemy zrealizować gotowy projekt graficzny lub pomóc w jego opracowaniu.

Na Blogu

Blog

Czy opakowania plastikowe mogą być ekologiczne?

Przeczytaj
Blog

Recykling, czyli drugie życie plastikowych opakowań

Przeczytaj

KontaktIstnieje możliwość obioru osobistego z naszego magazynu w KOZACH
po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
Kontakt

Tomasz Englert

Kontakt

Anna Bokota

Doradca klienta
ania@folmi.pl
+48 888 999 017
Kontakt

Beata Boba

Kontakt

Karel Vaculík